Consider the problem: Mr. Smith goes to the store to buy a gallon of milk ($2.59), a loaf of bread ($1.99), and some jelly beans ($1.29) and needs to have enough cash to pay for the items.

Which of the following inequalities will help Mr. Smith determine values of , the amount of money he needs to have in his pocket in order to pay for the groceries?