Jamal and Kenny stopped at the donut store before school. Jamal bought 1 cup of hot chocolate and 2 donuts for $4.35. Kenny bought 2 cups of hot chocolate and 3 donuts for $7.45.
Use the substitution method to solve a system of equations relating C, the cost of one hot chocolate, and D, the cost of one donut.
How much does each item cost?