Danielle has two options for renting a vacation condo for her family. She can pay $1,200 for the month as the first option or choose to pay a $200 fee plus $40 for each day as the second option. Danielle has created a graph to help her decide.


If Danielle rents the condo for 30 days and chooses the first option, how much money will she save over choosing the second option?

She will save _____ dollars.